Tipy na výlet

Třeboň a její okolí nabízí spoustu možností jak trávit volný čas. Můžete projet mnoho cyklotras vedoucích po silničkách, ve stínu lesů a hrázích rybníků. V centru města s historickým náměstím, kde se jsou v létě trhy, najdete zde restaurace, kavárny, kino,divadlo a spoustu obchůdků. Hned vedle náměstí je zámek se zámeckým parkem a historický pivovar Regent. Od pivovaru se můžete vydat po hrázi rybníka Svět ke Schwarzenberské hrobce.

V lázních Aurora je k dispozici krytý a nově i venkovní bazénový komplex, bowling a velký lázeňský park.

Na této stránce je několik tipů s odkazy na zajímavá místa Třeboňska.


Informační servis města Třeboň – zde najdete kalendář kulturních akcí v Třeboni.


Cyklotrasy – několik zajímavých tipů na cyklistické výlety.


Státní zámek v Třeboni – několik prohlídkových tras, zámecký park a nádvoří jsou volně přístupné.


Schwarzenberská hrobka – možnost prohlídky, pořádají se zde koncerty s nádhernou akustikou. Hrobku obklopuje park.


Rybník Svět – s naučnou stezkou. V Třeboni máte možnost obejít nebo objet “ Svět “ za den. A to po naučné stezce. Trasa je 12 km dlouhá začíná u hotelu Bohemia-Regent na okraji parku u lázní Aurora. Projdete krásnou přírodou luk a lesů v okolí rybníka Svět.


Rybník Rožumberk – největší rybník v ČR se nachází několik km od Třeboně směr Praha. K jeho hrázi se dá dojet z Třeboně autem, po cyklotrase nebo dojít pěšky po červené turistické. Dlouhá hráz láká k procházce ve stínu mohutných dubů. Vede po ní i cyklotrasa.


Lázně Aurora – zde si můžete užít krytý a nově i venkovní bazénový komplex, bowling, saunu nebo procházku v parku či panoramatický výtah a vyhlídku ze střechy lázní na rybník Svět.


Bertiny lázně – najdete v centru města za městskými hradbami.


Slověnický mlýn – 10km od Třeboně. Tady se vyřádí hlavně děti. Lanový park, aquazorbing a další….


Kino Světozor – v centru na náměstí-vstup v průchodu do divadla pod radniční věží.


Divadlo J.K.Tyla – o interiéru divadla v Třeboni se říká, že je “ zmenšeninou Národního divadla v Praze „. Posuďte sami… Vstup průchodem z na náměstí pod radniční věží.


Ubytování Jan Padrta Třeboň